Ozzint's Born To Be Star Style
" Dregen "
SV VV-19 C.I.B  SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH
Chic Choix Femme De Champagne
" Greta "
SV V-19  SE UCH FI UCH

 
Ozzint's Grand Design
" Iriz "
Thunder Road Junk In The Trunk
" Hjördis"

2020-03-21
2 st Hanvalpar födda 1 st svart & 1 Particoulor
2020-05-20 så har båda grabbarna flyttat till sina nu hem

Året 2019 slutade med en ny Titel till våran Gamling från årets sista utställning i Stora Stockholm
NORD VV-19 kan han nu lägga till CVt

UTSTÄLLNINGSÅRET 2019 
"Dregen"

Plats Nr 3 av Veteraner på Svenska Lhasaklubbens 10 i topplista
Plats Nr 6 av Hanar  på Svenska Lhasaklubbens 10 i topplista
Ny Titel   SV VV-19  SKK Sundsvall
Ny Titel  NORD VV-19 SKK Stockholm
BIS 1 - Veteran SvKTR i Piteå 
BIS 4 - Veteran SKK i Piteå 
6 x BIR-Veteran & 3 x BIM-Veteran 
C.I.B NORD VV-19 SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH 
Ozzint's Born To Be Star Style 

UTSTÄLLNINGSÅRET 2019 
"Greta"

 Placerade sig som SILVERTIK  på Svenska Lhasaklubbens 10 i topplista
Ny Titel  SV V-19  Sundsvall
BIS-1 SvKTR Piteå
BIG-4 SKK Piteå
3 x BIR & 1 x BIM
SV V-19 SE UCH FI UCH 
Chic Choix Femme De Champagne 

Kommande Utställningar 2020
Om ni vill se hur det gått för hundarna på utställningarna klicka på respektive hund ovan

2020-02-23  Torneå NAT  Finland
 

Våra Kullar 

Vi på Ozzint's  använder dessa pälsvårdsprodukter klicka på bilden för att komma dit

KENNELNYTT

2019

SLUTSTÄLLNINGEN PÅ
 2019 års Topplista

 
Följande utställningar är medräknade:
SKK: MY DOG x 2 , Malmö INT, Sundsvall INT Svensk Vinnare , Västerås NAT , Lidköping NORDIC , Hässleholm NORDIC , Gimo NORDIC , Piteå NAT , Norrköping NAT , Vänersborg NORDIC , Märsta NAT , Vännäs NAT , Leksand NAT , Gällivare NORDIC , Borås NAT , Alfta NAT , Tvååker NORDIC , Tvååker NAT , Piteå INT , Västerås NORDIC , Ransäter NORDIC , Svenstavik NORDIC , Ronneby NAT , Askersund NAT , Eskilstuna NAT , Överkalix NAT , Norrköping NORDIC , Ljungskile NAT , Märsta NAT , Visby NAT , Visby INT , Öland NAT , Sandviken NORDIC , Gimo NAT , Eslöv NAT , Sundsvall NAT , Växjö INT , Stockholm Hundmässa NORDISK VINNARUTSTÄLLNING -19
SvKTR: Eskilstuna , Tånga-Hed , Piteå , TIBETHUND
LAK: Söråker , Tånga-Hed , Piteå , Sala

HANAR 
 
1. DK UCH FI UCH SE UCH SE V-18 Diamella Love In Black Boots (5)  183 p
Uppf: Jaana Karenmaa-Nurminen , Finland . Ägare: Anna Friberg & Linda Friberg Andersson , Ekeby
 
2. SE UCH Temple Fontana’s Roobios Tropica (5) 168 p
Uppf: Anette Pettersson, Katrineholm  Ägare: DNS
 
3. C.I.B FI UCH NO UCH NO V-18 SE UCH Törnberget’s Under Investigation (5) 163 p
Uppf: Maria Thörnfeldt, Borlänge. Ägare: Maria & Matilda Thörnfeldt, Borlänge
 
4. JWW-14 NO UCH SE UCH May-Tin Flyfly Secret Poppet (5) 151 p
Uppf: Tarja Niemienen , Finland  Ägare: Mattias Löfstedt , Söråker
 
5. DK UCH SE UCH Chic Choix King Constantin (5) 147 p
Uppf: Uppf: Juha Kares Finland Ägare: Carina Johansson & Fanny Jonsson , Västra Frölunda

6. C.I.B NORD VV-19 SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH Ozzint’s Born To Be Star Style (5)  144 p
Uppf: Marlene & Andreas Eriksson , Bjurholm  Ägare: Dns
 
7. DK UCH SE UCH Xsanda Devotion (5)  133 p
Uppf. Anette Jörgensen & Juha Kukkonen, Lilla Edet Ägare: Dns
 
8. DK UCH RLD N SE UCH SE V-16 Rebellic’s Statesman (5)  131 p
Uppf: Anna Tomilla , Forsa Ägare : Roger Bergman , Alnö

9. Gollewoogs Bright King  (5) 123 p
Uppf: Mattias Löfstedt , Söråker  Ägare: DNS  
 
10. C.I.B. FI UCH NO UCH SE UCH Dewey’s Theoneandonly (5)  111 p
Uppf: Eva Liljestrand, Piteå. Ägare: Dns
 
 TIKAR 
 
1. NORD V-19 SE UCH Yangadoo’s Footprint Of An Angel (5) 197 p
Uppf: Pernilla Hallgren Pettersson , Fellingsbro Ägare: DNS
 
2. SV V-19 FI UCH SE UCH Chic Choix Femme De Champagne (5) 175 p
Uppf: Juha Kares Finland Ägare: Marlene & Andreas Eriksson Bjurholm
 
3. DK UCH SE UCH Temple Fontana's New Year Outfit (5) 168 p
Uppf: Anette Pettersson, Katrineholm. Ägare: Veronica Olsson Älghult , Anette Pettersson, Katrineholm

4. Chic Choix Parti As You Like It (5) 144 p
Uppf: Uppf: Juha Kares Finland Ägare: Carina Johansson & Fanny Jonsson , Västra Frölunda

5. SE UCH NO UCH FI UCH FI JV-18 NO JV-18 NORD JV-18 SE JV-18  Lhachriss Girl On Fire (5) 143 p
Uppf: Christine Pettersen , Norge  Ägare: Mattias Löfstedt , Söråker
 
6. SE UCH Temple Fontana's Santa Baby (5) 129 p
Uppf: Anette Pettersson, Katrineholm. Ägare: Veronica Olsson Älghult , Anette Pettersson, Katrineholm

7. DK UCH SE UCH SE V-11  Ståltorps Black Ant (5) 121 p
Uppf: Elisabeth Ljung , Köping Ägare: Bodil Sartoft , Finnerödja
 
8. SE UCH NO UCH Yangadoo’s Zweet Like Angel  (5) 120 p
Uppf: Pernilla Hallgren Pettersson, Fellingsbro Ägare: Jean Häggkvist , Roknäs
 
9. NORD JV-19 Törnberget’s Criminal Mind (5) 116 p
Uppf: Maria Thörnfeldt, Borlänge. Ägare: Anna Friberg , Ekeby
 
10. SE UCH Xsanda By Me A Rose (4)  111 p
Uppf. Anette Jörgensen & Juha Kukkonen, Lilla Edet Ägare: Dns
 
 VETERANER 
 
1. DK UCH SE UCH SE V-11  Ståltorps Black Ant (5) 145 p
Uppf: Elisabeth Ljung , Köping Ägare: Bodil Sartoft , Finnerödja
 
2. DK UCH SE UCH Xsanda Devotion (5)  138 p
Uppf. Anette Jörgensen & Juha Kukkonen, Lilla Edet Ägare: Dns
 
3. C.I.B NORD VV-19 SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH Ozzint’s Born To Be Star Style (5)  134 p
Uppf: Marlene & Andreas Eriksson , Bjurholm  Ägare: Dns
 
4. SE UCH SE VV-17 VDH CH Blue Gardenia (5) 122 p
Uppf: Freddi Angela Maria , Italien. Ägare: Kristina Tervonen, Huddinge

4. EE CH FI UCH NO UCH SE UCH Tza-Ma’s Faithfull Ferdinan (5) 122 p
Uppf: Eli Pedersen-Sterri, Norge Ägare: Anna-Britt Eriksson, Kerstin Johansson, Boden
 
5. SE UCH SV VV-18 Yangadoo’s New Victory (5) 116 p
Uppf: Pernilla Hallgren Pettersson, Fellingsbro Ägare: Lena Grübb Becker, Stockholm

6. C.I.B. FI UCH NO UCH SE UCH Falstone Wigeon (5) 89 p
Uppf: Åsa Fällman Strömquist & Ulf Strömquist, Holmsund. Ägare: Anna- Britt Eriksson, Kerstin Johansson, Boden

7. DK UCH SE UCH Temple Fontana’s Silver Wedding (1)  20 p
Uppf: Anette Pettersson, Katrineholm. Ägare: Dns
 
KLIPPT KLASS
 
1.Törnberget’s Under Cover Xcel (1) 26 p
Uppf: Maria Thörnfeldt, Borlänge. Ägare: Maria Magnusson, Rimbo
 
2. Rebellic’s Stagecraft (1)  25 p
Uppf: Anna Tomilla , Forsa Ägare : Roger Bergman , Alnö
 

Läs hela inlägget »

SKK NORDIC Stockholms Hundmässa
Nordisk Vinnarutställning 2019
Lördag 2019-12-14
DOMARE : Karl-Erik Johansson Sverige
Vuxna : 14 + 12


BH 1 : BIR , BIG-3 , NORD-CERT , NORD V-19.
C.I.B DK UCH INT U(D)CH INT UCH SE UCH SE V-17 WW-17 VWW-10 VWW-17
Chic Choix Parti Celebris

BH 2 : R-NORD CERT
C.I.B DK UCH FI UCH NO UCH NORD UCH SE UCH
Matrix Rinspeed Rockstar

BH 3 : CERT , BIM-JUNIOR , NORD JV-19
Black Boots Ghetto Stiletto

BH 4 : R-CERT
Chic Choix Black Panther

BIM-VETERAN  NORD VV-19
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH  Ozzint's Born To Be Star Style

BT 1 : BIM , NORD-CERT , NORD V-19
SE UCH
Yangadoo’s Footprints of An Angel

BT 2 : CERT , R-NORD CERT , BIR-JUNIOR , NORD JV-19
Törnberget’s Criminal Mind

BT 3 :
EE CH FI UCH SE U(D)CH SE UCH
Diamella Midnight Thunder

BT 4 :
C.I.B DK UCH FI UCH NO UCH NORD V-18 NORDIC CH SE UCH
Lhamidwa’s Dark Angel To Matrix

BIR-VETERAN  NORD VV-19
C.I.B NORD JV-11 NORD UCH
Ti La Shu Keep In Touch
 

Läs hela inlägget »

2019-10-12  SKK NAT Sundsvall

Domare: Markus Gisslen , Sverige
Valpar 0 + 1
4 + 4 Veteraner: 1 + 0


BIR-VALP
Merrygait’s Rebell Rioja


BH-1  BIR
NO UCH NO V-18 SE UCH
Törnberget’s Under Investigation
 

BH-2  BIR-VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH  Ozzint's Born To Be Star Style
 

BH-3  CERT
Gollewoogs Bright King
 

BT-1   BIM
SE V-19 FI UCH SE UCH
Chic Choix Femme De Champagne
 

BT-2   CERT
Red Rachel Dar Tibetu
 

BT-3  R-CERT
Chic Choix Cayenne Parti
 

BT-4
Gollewoogs Glorious Girl

Läs hela inlägget »

2019-10-05  SvKTR TIBETHUND
Upplands-Väsby
Domare: Hans Almgren, Sverige
Valpar 2 + 6
11 + 11  Veteraner: 2 + 3


BIR-VALP  BIS-1 VALP
Black Boots Ghetto Stiletto

BIM-VALP
Black Boots Samba Grooves

BIR-JUNIOR  BIS 2 JUNIOR
Törnberget’s Criminal Mind

BÄSTA PARKLASS  2
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH
NORD UCH 
Ozzint's Born To Be Star Style
&
FI UCH SE UCH SE V-19 
Chic Choix Femme De Champagne

BH-1  BIM , BIM-VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH
NORD UCH 
Ozzint's Born To Be Star Style

BH-2 
SE UCH
Whisborne King Of The Party

BH-3
DK UCH SE UCH SE V-16 RLD N
Rebellic’s Statesman

BH-4
SE UCH NO UCH VDH CH NO JV-13
Sebastian Dell’Alberico

CERT
Kumi Kian Where’s The Parti At Chic

BT-1  BIR  BIS-4
SE UCH
Yangadoo’s Footprints of An Angel

BT-2  CERT  BIR-JUNIOR  BIS 2 JUNIOR
Törnberget’s Criminal Mind

BT-3  BIR-VETERAN  BIS 1 VETERAN
SE UCH DK UCH SE V-11
Ståltorps Black Ant

BT-4
FI UCH SE UCH SE V-19 
Chic Choix Femme De Champagne

Läs hela inlägget »

2019-08-03 SKK NORDIC Svenstavik
Domare: Martin Johansson , Sverige
Antal: 4 + 7 Veteraner: 2 + 0

BH-1  BIR , NORDIC CERT
NO UCH SE UCH
Ya Ma Zung Be My Hero

BH-2  R-NORDIC , BIR-VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH  Ozzint's Born To Be Star Style

BH-3
DK UCH NO UCH NORD VV-18 SE UCH
Tza-Ma’s Top Star At Ya Ma Zung

BT-1  BIM , NORDIC CERT , CERT , CHAMPIONAT
SE JV-18 NO JV-18 FI JV-18 NORD JV-18
HE JV-18 
Lhachriss Girl On Fire

BT-2  R-NORDIC  , R-CERT
AU CH NO UCH
Tza-Ma’s Perfect Design

BT-3
FI UCH SE UCH SE V-19 
Chic Choix Femme De Champagne

BT-4
NO UCH  Chic Choix La Panthera Rosa

Läs hela inlägget »

2019-07-14 SKK Piteå
Domare: Francesco Cochetti , Italien
Antal: 7 + 9 Veteraner: 3 + 0

BH-1  BIM  BIR-VETERAN  BIS-4 VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH  Ozzint's Born To Be Star Style

BH-2  CERT
Gollewoogs Bright King

BH-3  CACIB
DK UCH FI UCH NO UCH NORD UCH SE UCH Rosetrace's Marcus Aurelius

BT-1 BIR  BIG-4  CACIB
FI UCH SE UCH SE V-19  Chic Choix Femme De Champagne

BT-2  CERT  R-CACIB
SE JV-18 NO JV-18 FI JV-18 NORD JV-18 HE JV-18  Lhachriss Girl On Fire

BT-3  R-CERT
Chic Choix Cayenne Parti

BT-4 
Gollewoogs Glorious Girl

Läs hela inlägget »

2019-07-13 SvKTR Piteå
Domare: Tino Pehar , Kroatien
Antal: 7 + 6 Veteraner: 3 + 0

BH-1 BIM  BIR-VETERAN  BIS-1 VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH  Ozzint's Born To Be Star Style

BH-2
JWW-14 NO UCH SE UCH 
May-Tin Flyfly Secret Poppet

BH-3
C.I.B FI UCH NO UCH SE UCH  Dewey’s  Theoneandonly

BH-4 CERT
Gollewoogs Bright King

BT-1 BIR  BIS-1
FI UCH SE UCH SE V-19  Chic Choix Femme De Champagne

BT-2  CERT
SE JV-18 NO JV-18 FI JV-18 NORD JV-18 HE JV-18  Lhachriss Girl On Fire

BT-3 
NO UCH SE UCH 
Yangadoo’s Zweet Like An Angel

BT-4  R-CERT
Gollewoogs Glorious Girl

Läs hela inlägget »

2019-07-12 LAK Piteå
Domare: Vanessa Wegmann , England
Antal: 7 + 6 Veteraner: 3 + 0

BH-1  BIM , BIR-JUNIOR KLUBB-CERT
Gollewoogs Bright King

BH-2
JWW-14 NO UCH SE UCH
May-Tin Flyfly Secret Poppet

BH-3
C.I.B FI UCH NO UCH SE UCH
Dewey’s  Theoneandonly

BH-4  BIR-VETERAN
EE CH FI UCH NO UCH SE UCH KLUBB CH
Tza-Ma's Faitfull Ferdinan

BT-1  BIR  KLUBB-CERT
SE JV-18 NO JV-18 FI JV-18 NORD JV-18 HE JV-18
Lhachriss Girl On Fire

BT-2
FI UCH SE UCH SE V-19
Chic Choix Femme De Champagne

BT-3
NO UCH SE UCH 
Yangadoo’s Zweet Like An Angel

BT-4
Temple Fontana's Spring Flower

BIM-JUNIOR  Ozzint’s Grand Design

BARN MED HUND
1 a Natalie med
C.I.B. FI UCH NO UCH SE UCH KLUBB CH
Falstone Wigeon

2 a Alexander med
C.I.B FI UCH NO UCH SE UCH
Dewey’s  Theoneandonly

3 a Isabelle med
An Tan Wu´s Henri Martin

4 a Lycke med
Temple Fontana's Spring Flower

BÄSTA HUVUD & UTTRYCK
C.I.B. FI UCH NO UCH SE UCH KLUBB CH
Falstone Wigeon

BÄSTA RÖRELSER
SE JV-18 NO JV-18 FI JV-18 NORD JV-18 HE JV-18
Lhachriss Girl On Fire

BÄSTA PÄLS
JWW-14 NO UCH SE UCH
May-Tin Flyfly Secret Poppet

Läs hela inlägget »

Resultat
2019-07-06 Alfta NAT
Domare: Rob Douma , Holland
Antal: 4 + 5 Veteraner: 1 + 1

BH-1  BIM
DK UCH RLD N SE UCH SE V-16
Rebellic’s Statesman

BH-2  BIM-VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH
Ozzint’s Born To Be Star Style

BT-1  BIR , BIR-VETERAN
C.I.B DK UCH FI UCH NORD JV-11 SE UCH
Ti La Shu Keep In Touch

BT-2  CERT
Xcel’s Miss Know It All

BT-3
FI UCH SE UCH SE V-19
Chic Choix Femme De Champagne

Läs hela inlägget »

Resultat
2019-06-15  SKK Vännäs NAT
Domare : Jan Herngren , Sverige
7 + 6
BH-1 : BIR , BIG-4
JWW-14 NO UCH SE UCH
May-Tin Flyfly Secret Poppet

BH-2 : BIR-VETERAN
C.I.B SV VV-19 SE UCH FI UCH NO UCH NORD UCH
OZZINT'S BORN TO BE STAR STYLE

BH-3 :
C.I.B FI UCH NO UCH SE UCH
DEWEY’S  THEONEANDONLY

BH-4 : CERT , BIM-JUNIOR
GOLLEWOOGS BRIGHT KING

BT-1 : BIM
NO UCH SE UCH 
YANGADOO’S ZWEET LIKE AN ANGEL

BT-2 :
SV V-19 FI UCH SE UCH
CHIC CHOIX FEMME DE CHAMPAGNE

BT-3 : CERT , BIR-JUNIOR
GOLLEWOOGS GLORIOUS GIRL

BT-4 : R-CERT
OZZINT´S GRAND DESIGN
 

Läs hela inlägget »

2019-06-02 LAK Tånga-Hed
Domare : Gabriele Feldmann , Schweiz
Valpar
0 - 1
BIR-VALP
TEMPLE FONTANA'S ARIANA GRANDE
Vuxna
11 + 14
BH-1 : BIM , BIR-VETERAN
DK UCH SE UCH KLUBB CH
XSANDA DEVOTION

BH-2 : KLUBB CERT
AN TAN WU´S HENRI MARTIN

BH-3 :
DK UCH SE UCH 
TEMPLE FONTANA'S SILVER WEDDING

BH-4 :
TOY GARDENS JESSY JAMES

BT-1 : BIR , KLUBB CERT
SE UCH
XSANDA BUY ME A ROSE

BT-2 : BIM-VETERAN
SE UCH SE VV-17 VDH CH
BLUE GARDENIA

BT-3 :
SV V-19 FI UCH SE UCH
CHIC CHOIX FEMME DE CHAMPAGNE

BT-4 :
SE JV-19 
TO TOP'S JOSEPHINE

BIR-JUNIOR
XSANDA LET THE SUNSHINE IN

BÄSTA HUVUD & UTTRYCK
SE UCH
XSANDA BUY ME A ROSE

BÄSTA RÖRELSER
NO JV-13 NO UCH SE UCH VDH CH KLUBB CH
SEBASTIAN DELL'ALBERICO

BÄSTA PÄLS
AN TAN WU´S HENRI MARTIN

UPPFÖDARGRUPP
1a  KENNEL XSANDA
2a KENNEL TOY GARDENS

AVELSGRUPP
SE UCH SE VV-17 VDH CH
BLUE GARDENIA
MED
TOY GARDENS JESSY JAMES
SE UCH TOY GARDENS JASMINE
SE UCH TOY GARDENS JUST FOR FUN
 

Läs hela inlägget »

Resultat
2019-06-01 SvKTR Tånga-Hed
Domare : Yvonne Cannon , Irland
Valpar
0 - 1
BIR-VALP , BIS-3 VALP
TEMPLE FONTANA'S ARIANA GRANDE

Vuxna
9 + 13

BH-1 : BIM
SE UCH 
TEMPLE FONTANA'S ROOBIOS TROPICA

BH-2 : BIM-VETERAN
DK UCH SE UCH
XSANDA DEVOTION

BH-3 :
SE UCH 
AN TAN WU'S AMARETTO HOT SHOT SIMBA

BH-4 :
NO JV-13 NO UCH SE UCH VDH CH
SEBASTIAN DELL'ALBERICO

BT-1 : BIR , BIS 1
SE UCH
TEMPLE FONTANA'S NEW YEAR OUTFIT

BT-2 :
SE UCH
TEMPLE FONTANA'S SANTAS BABY

BT-3 :
SV V-19 FI UCH SE UCH
CHIC CHOIX FEMME DE CHAMPAGNE

BT-4 : BIR-VETERAN , BIS-3 VETERAN
DK UCH SE UCH SE V-11
STÅLTORPS BLACK ANT
 

Läs hela inlägget »

Resultat
Sundsvall  SVENSK VINNARE 2019
Söndag 2019-04-21
DOMARE : Magnus Hagstedt , Sverige
Vuxna : 12 + 8


BH 1 : BIM , CERT , CACIB , SV V-19
FI U(D)CH Chic Choix Dion Kassios


BH 2 : R-CACIB
JWW-14 NO UCH SE UCH
May-Tin Flyfly Secret Poppet

BH 3 :
DK UCH RLD N SE UCH SE V-16
Rebellic’s Statesman

BH 4 : BIR-VETERAN , SV VV-19
C.I.B NORD UCH
Ozzint’s Born To Be Star Style

R-CERT , SV JV-19 , BIM-JUNIOR
Chic Choix Black Coriolanus

BT 1 : BIR , CACIB , SV V-19
FI UCH SE UCH
Chic Choix Femme De Champagne

BT 2 : R-CACIB
SE UCH  Siimline’s Truth Teller

BT 3 : CERT , SV JV-19 , BIR-JUNIOR
To Top’s Josephine

BT 4 : BIM-VETERAN , SV VV-19
C.I.B EE CH FI UCH  LT CH  NO UCH  NO V-16 NO V-18 NO VV-18 NORD VV-18 DK UCH
SE UCH
Rebellic's In The Spotlight

R-CERT
Ozzint’s Grand Design

 

Läs hela inlägget »

Resultat
SvKTR Eskilstuna
Lördag 2019-04-06
DOMARE : Jan Herngren , Sverige

Valpar 2 + 0
Vuxna : 18 + 18

 

BIR , BIS-1 VALP Gollewoogs Bright King

BH 1 : BIM
DK UCH FI UCH SE UCH SE V-18
Diamella Love In Black Boots

 

BH 2 :
NO UCH  NO V-18  SE UCH
Törnberget's Under Investigation

 

BH 3 :
DK UCH SE UCH
Chic Choix King Constantin

 

BH 4 : BIM-VETERAN
DK UCH SE UCH Xsanda Devotion

 

CERT
SE JV-18 Black Boots Hot Wheeler Dealer

 

R-CERT
Lhasa Dreams Early Morning Rain

 

BT 1 : BIR , BIS-1
NO JV-17 SE JV-17 SE UCH
Törnberget’s Maneater

 

BT 2 : CERT , CHAMPIONAT
Siimline’s Truth Teller

 

BT 3 :
SE UCH Temple Fontana's New Year Outfit

 

BT 4 : R-CERT
Temple Fontana's Santa Baby

 

BIR-VETERAN , BIS-2 VETERAN
DK UCH  SE UCH  SE V-11
Ståltorps Black Ant

Läs hela inlägget »

Arkiv

Senaste nyheter